09.05.2020/08:43

COVID-19 napędził popyt i wzrost cen na elektronikę

Pandemia koronawirusa uruchomiła lawinę sprzedaży w działach z elektroniką. Polacy ruszyli m.in. po narzędzia do zdalnej komunikacji – informuje portal wp.pl.

Jak czytamy w serwisie wp.pl, przez pandemię wzrosło zainteresowanie elektroniką. „Zdecydowanie większą popularnością cieszyły się narzędzia do zdalnej komunikacji: laptopy, kamery internetowe, słuchawki z mikrofonem. Są podwyżki wielu tego typu produktów, ma to związek z niedoborami” – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik.

Jego zdaniem wzrost cen niektórych towarów ma charakter czasowy i ceny jeszcze w maju będą spadać. „Największe podwyżki dotyczyły laptopów oraz kamer internetowych. Kamerka potrafiła kosztować np. 300 zł, a teraz 550” – powiedział Buczkowski w programie „Money. To się liczy”.

Dodał, że można to nazwać spekulacją, która prawdopodobnie jest po stronie producentów lub dystrybutorów międzynarodowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.