17.11.2020/12:19

COVID-19 nie wpływa negatywnie na działalność Grupy Delko

Notowana na GPW hurtownia Delko, publikowała sprawozdanie o swojej sytuacji w kontekście zagrożenia epidemiologicznego COVID-19, zgodnie z zaleceniem Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Grupa Delko informuje, że prowadzi normalną działalność gospodarczą. Nie wystąpiły dotychczas żadne wydarzenia, które by w sposób istotny oddziaływały na wielkość sprzedaży lub wyniki finansowe.

Sklepy oraz kontrahenci spółki, czyli sklepy spożywcze i drogeryjne oraz hurtownie chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów spożywczych nadal działają bez zakłóceń, a obszar, w którym funkcjonuje Grupa Delko, nie jest objęty restrykcjami i ograniczeniami dotyczącymi możliwości prowadzenia sprzedaży wyznaczonymi przez Rząd RP.

Firma ocenia, że w sklepach i hurtowniach Delko zaopatrzenie jest prawidłowe. Nie brakuje podstawowych produktów higienicznych i spożywczych. Dostępne są też w ciągłej sprzedaży podstawowe środki dezynfekcyjne i ochronne.

Według Delko poziom zachorowań na COVID wśród pracowników jest zbliżony do danych statystycznych dotyczących całości Polski. Zarząd Grupy i zarządy spółek zależnych wprowadziły - zgodnie z zaleceniami epidemiologów i obowiązującymi przepisami - szereg zmian organizacyjnych minimalizujących ryzyko związane z COVID.

Firma podaje, że koszty związane z epidemią COVID podrażają koszty prowadzenia działalności, ale jej płynność finansowa jest dobra.

Ograniczono wprawdzie prace rozwojowe i inwestycyjne ze względu na pandemię, ale po ustąpieniu epidemii mają być wznowione.

Grupa Delko posiada rezerwy finansowe na wypadek kryzysu. Zarząd ocenia, że „wynik finansowy na koniec 2020 roku będzie dobry”.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także