16.02.2020/17:35

Cukier krzepi niemiecki handel

Statystyczny Niemiec skonsumował w zeszłym roku 31 kilogramów słodkości (bez przeliczania na cukier). I wydał na nie 100 euro. Poinformował o tym, podsumowując 2019 rok, Federalny Związek Niemieckiego Przemysłu Cukierniczego (Bundesverband der Deutschen Süßwarenindustrie – BDSI) – podaje serwis alebank.pl.

Producenci zdają sobie sprawę, że rośnie liczba diabetyków i osób z nadwagą. A jednak – jak zauważył w Kolonii prezes BDSI, Bastian Fassin – „konsument nie chce rezygnować”. Wprawdzie jeśli chodzi o gumę do żucia i tabletki na kaszel, to woli produkty bez cukru, ale „jak co do czego, to zjada czekoladę z cukrem, ponieważ taka smakuje lepiej” – skonstatował prezes cukierników.

Niektórzy próbowali zmniejszać zawartość cukru w swych wyrobach, ale spotkali się z negatywną reakcją nabywców. Zdradził to szef działu marketingu w Haribo, producencie sławnych gumowych misiów, Holger Lackhoff. Wyznał, że Haribo eksperymentowało z redukcją cukru, ale „poirytowało to naszych klientów”.

Słodycze są też ważne dla handlu. W supermarketach i dyskontach co dziesiąte euro pochodzi właśnie ze sprzedaży słodkości. Dane te podał Niemiecki Związek Handlu (Handelsverband Deutschland – HDE). Jego prezes, Stefan Genth, odnotował większą świadomość żywnościową znacznej części konsumentów; kupują oni więcej produktów wegetariańskich, wegańskich czy słodyczy o zredukowanej zawartości cukru. Ale jednak – według danych HDE – obroty słodyczami wzrosły w zeszłym roku o trzy procent.

Prezes HDE jednocześnie spodziewa się przesunięcia popytu z „normalnych słodyczy” ku zdrowszym przekąskom, raczej słonym niż słodkim, oraz np. mieszankom orzechów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.