21.08.2020/14:22

Cukiernia z Radzymina: u nas nie nosi się maseczek. Szybko zmieniła zdanie

W Radzyminie na drzwiach jednej z cukierni pojawiła się informacja, że klienci mogą dokonywać zakupów bez maseczek. Zdjęcia komunikatu obiegły internet, a cukiernią zainteresowały się policja i sanepid. 

„W tym sklepie sprzedawcy nie noszą maseczek. Nie wymagamy tego również od Was” – taki napis widniał na drzwiach radzymińskiej cukierni. Zdjęcie z kartką przyklejona na drzwiach błyskawicznie rozeszło się po mediach społecznościowych wzbudzając dyskusję na temat noszenia maseczek. Choć autor powoływał się na przepisy konstytucji oraz kodeksu wykroczeń, a także zadeklarował, że jeśli ktoś czuje z tego powodu dyskomfort, zakupy mogą zostać podane na zewnątrz sklepu, sprawą zainteresowała się policja.

Redakcja WP zdecydowała się zadzwonić pod numer telefonu widniejący na kartce. Okazało się, że po wizycie policji sklep szybko zmienił zdanie i – choć wcześniej deklarował w rozmowie z Radiem Kolor, że klienci dobrze przyjęli deklarację o nienoszeniu maseczek – tym razem sprzedawcy zapewnili, że nie ma mowy o nienoszeniu maseczek.

- Na miejscu w tej cukierni byli w środę policjanci. Sprawdzenie zakończyło się stwierdzeniem, że nie dzieje się tam nic, co budziłoby jakiekolwiek wątpliwości. Policjanci nie musieli nikogo karać mandatem – stwierdził w rozmowie z WP.pl aspirant sztabowy Tomasz Sitek, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Wołominie, któremu Radzymin podlega. - Policjanci na miejscu wszystko sprawdzili i wszystko było ok. Nie wiem, czy to był żart, sprawdziliśmy i nie stwierdziliśmy żadnego zagrożenia. Temat został wyjaśniony, w czwartek nawet był u mnie komendant z Radzymina i zapewniał, że wszystko w tej cukierni jest w porządku - dodaje rzecznik.

Wygląda więc na to, że po medialnym zainteresowaniu cukiernia szybko zmieniła zdanie co do noszenia maseczek. Kontrolę w sklepie zapowiedziała także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także