18.07.2020/12:00

Czerwona Torebka pod kreską

Spółka Czerwona Torebka S.A opublikowała swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Zakończyła go ze stratą ponad pół miniona złotych.

Przychody spółki w tym okresie wyniosły 126 tys. złotych, natomiast strata z działalności operacyjnej ukształtowała się na poziomie 91 tys. zł. Całkowite dochody ogółem to strata rzędu 513 tys. złotych. Sieć należy do rodziny Świtalskich, która kontrolowała również sieć Małpka Express.

Warto wspomnieć, że w przypadku tej drugiej sieci, toczy się obecnie sądowy spór o umowę gwarancyjną, którą spółka Forteam Investments zawarła z Czerwona Torebka S.A. w momencie kupienia od niej sieci Małpka Express. Kiedy Forteam zakupił Małpka S.A., właściciela sieci sklepów Małpka Express, Mariusz Świtalski i Sowiniec Group zawarły z Forteam umowę gwarancyjną, która gwarantowała Forteam uzyskanie minimalnej ceny sprzedaży w przypadku późniejszej odsprzedaży Małpka Express podmiotowi trzeciemu. Gdy Forteam próbował sprzedać Małpka Express w 2018 roku, nie był w stanie uzyskać ceny równej lub przewyższającej minimalną cenę sprzedaży.

Forteam wskazuje, że w związku z tym 28 grudnia 2018 r. powiadomił Mariusza Świtalskiego o konieczności przekazania środków pieniężnych należnych Forteam na podstawie umowy gwarancyjnej. - Mimo to, Mariusz Świtalski i spółki od niego zależne nie uregulowały należności i zobowiązań wobec Forteam, co w konsekwencji spowodowało konieczność złożenia wniosku o zabezpieczenie i wstąpienia na drogę powództwa cywilnego - tłumaczył Forteam. Decyzją Sądu Okręgowego w Poznaniu zabezpieczono roszczenie przeciwko Mariuszowi Świtalskiemu oraz kontrolowanym przez niego spółkom należącym do Sowiniec Group w wysokości ponad 300 mln złotych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Wacka 21.07.2020

    Małpka S.A dalej jest mi winna pieniądze. Innym też. Tak się kończą interesy z Panem M.Ś. Czas, by ktoś dobrał mu się do jego sakiewki. Oby z powodzeniem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.