24.01.2021/14:20

Cztery produkty marek Monster i Burn wprowadzone na rynek przed 2021 r. są wycofywane z obrotu

Cztery produkty firmy Monster Energy dystrybuowane przez spółkę Coca-Cola HBC Polska są wycofywane z obrotu na polskim rynku. To efekt wykrycia w nich zbyt wysokiej zawartości substancji dodatkowej - glikolu propylenowego (E 1520).

O sprawie informuje Główny Inspektor Sanitarny, który został już poinformowany przez firmę Monster Energy o uruchomieniu procesu wycofywania z rynku i wydał w tej sprawie ostrzeżenie publiczne.

Co istotne, wycofaniu podlegają wszystkie partie owych czterech produktów, które wprowadzone zostały do obrotu przed 2021 r. To oznacza, że potencjalnie możemy mieć do czynienia z jedną z większych tego typu akcji z ostatnich lat, które dotyczyły napojów. Zwykle wycofywane z rynku są bowiem produkty z pojedynczej partii lub kilku partii.

Jak wskazuje GIS, wycofywane z obrotu są takie produkty, jak: napój energetyczny Monster LH44 (500 ml), napój energetyczny Monster Ripper (500 ml), napój kawowy Monster Vanilla Espresso (250 ml) oraz napój energetyczny Burn Zero Peach Fury (250 ml).

Choć wycofanie z obrotu jest konieczne ze względu na zbyt wysoką zawartość substancji dodatkowej E 1520, to jednak GIS uspokaja konsumentów, że "zgodnie z oceną ryzyka krótkotrwałe spożywanie tych produktów nie jest źródłem ryzyk związanych z bezpieczeństwem środka spożywczego".

Z informacji udostępnionej przez GIS dowiadujemy się, że firma Monster Energy we współpracy z jej polskim dystrybutorem prowadzi wycofywanie wskazanych produktów z obrotu. Proces ten nadzorowany jest przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także