19.09.2019/22:18

Czy 20 sklepów Frac zmieni szyld na E.Leclerc?

W połowie ubiegłego roku sieci Frack i E.Leclerc Polska powołały grupę zakupową i mocno zacieśniły współpracę, której efektem są synergie na poziomie zakupowym, ale także wymiana doświadczeń. W związku z tym, że supermarket Frac w Stalowej Woli, został rozbudowany i zmienił nazwę na E.Leclerc, uzasadnione wydaje się pytanie, czy pozostałe supermarkety także zmienią szyld?

Jean-Philippe Magré, prezes E.Leclerc Polska, zapewnia że oprócz sklepu w Stalowej Woli, żaden z niemal 20 pozostałych sklepów sieci Frak sklep nie zostanie poddany rebrandingowi. - Sklepy Frac nie zmienią szyldu na E.Leclerc, ponieważ są zbyt małe w porównaniu z naszymi hiper-i supermarketami, co ogranicza ich ofertę asortymentową. Sklepy sieci Frac mają także trochę inny profil działalności i kładą duży nacisk na ofertę produktów świeżych. Dwa rożne modele handlowe pod jednym szyldem mogłyby być niezrozumiałe dl naszych klientów, którzy oczekują pewnego standardu w przypadku naszych sklepów. Chcemy uniknąć zamieszania, które takie zmiany mogłoby wywołać – tłumaczy Jean-Philippe Magré.

Grupa E.Leclerc działa w Polsce od 1995. Firma zarządza obecnie w Polsce siecią 47 hiper- i supermarketów, które działają na terenie 15 województw. Obecnie firma zatrudnia ponad 5000 pracowników. W roku 2018 E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,91 mld złotych. Grupa E.Leclerc współpracuje także z regionalną siecią supermarketów Frac, która ma swoje placówki m.in. w Rzeszowie i Warszawie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.