17.02.2013/19:49

Czy akcyza na liście tytoniowe powstrzyma szarą strefę?

Od początku roku obowiązuje akcyza na niepocięte liście tytoniu. Rząd opodatkował susz tytoniowy, by łatwo dostępny surowiec nie służył już szarej strefie do produkcji papierosów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Kazimierz 28.01.2015

  Dzisiaj jest 28 01 2015r.a pan Zatylny nadal handluje i robi interes złoty!!!! na tytoniu.Lepszy od narkotyków czy dopalaczy.Bo JAWNIE a palących tytoń niestety jest o wiele więcej niż narkomanów.KOLESIOSTWO!!!!!!!Albo korupcja w Tarnowie,albo dziwne powiązania.Trudno.Ale wcześniej obowiązywała ustawa okołobudżetowa.A teraz zapisana w budżecie.

 • palacz 29.07.2013

  Nadal przepisy są do d...albo panoszy się kolesiostwo.Bo jak czytam w internecie pan Zatylny A.zarejstrował sobie spółkę zoo i handluje hurtowo liśćmi tytoniu w ok.50 miejscach w kraju.W Tarnowie woj.małopolskie przy ul. Szpitalnej można kupić 1kg.liści za 70zł i na miejscu pokroić na krajankę na maszynie właściciela.Jest to specjalna maszyna do liści tytoniu[nie jakaś niszczarka dokumentów]Pan a.Zatylny gra na nosie nie tylko odpowiednim służbom,ale samemu panu Rostowskiemu.Swoją działalność prowadzi nawet w Warszawie.Podpowiadam więc jak rozwinąć taki wysokodochodowy interes mając niewielki początkowy wkład pieniężny.Zarejstrować hurtową sprzedaż zbóż i tytoniu,najlepiej jako spółka zoo.Hurt to znaczy więcej niż 1 jednostka.Tak więc bez obaw możemy handlować tytoniem bez znaków akcyzy.Maszyny Trezo do cięcia tytoniu kupimy za niewielkie pieniążki na alegro.Tytoń kupimy u plantatora za 10zł za 1kg.Jak na razie nie widzę lepszego legalno-nielegalnego interesu.Dzięki panie ministrze za takie ustawy.

 • palacz 27.07.2013

  A w Tarnowie woj. małopolskie,tak jak w ubiegłym roku,nadal wtych samych miejscach można kupić krajankę tytoniową bez akcyzy.W Tarnowie istnieje niepisana umowa pomiędzy odpowiednimi służbami do zwalczania tego procederu.Bo jak inaczej to nazwać?Jeśli punkty sprzedające ww tytoń są pięknie rozreklamowane.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.