25.06.2013/22:17

Czy będzie mniej „przeterminowanych” faktur?

Krótsze terminy zapłaty w transakcjach handlowych i mniejsze ryzyko zatorów płatniczych – to założenia ustawy, która weszła w życie pod koniec kwietnia br. Nowe przepisy mają nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo umów pomiędzy przedsiębiorstwami, ale również umożliwią przerzucenie kosztów windykacyjnych z wierzyciela na dłużnika.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • OLEK 20.10.2014

    A co ma powiedzieć właściciel firmy, któremu kontrahenci nie płacą za faktury miesiącami? Ja się zabezpieczyłem. Teraz mam wykupiony pakiet na usługi prawnicze i windykacyjne w Kancelarii Koksztys. Dzięki temu mam trochę spokoju, bo wiem, że zawsze mogę skorzystać z pomocy przy windykacji należności. Zresztą już sama pieczęć na fakturach działa cuda i klienci jakoś szybciej płacą Na pewno każdemu, kto ma ograniczony budżet, a potrzebuje prawnika mogę takie rozwiązanie polecić. Płacę miesięcznie tylko 99 zł netto.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.