26.08.2020/03:42

Rynek hipermarketów czeka mocne tąpnięcie. Po pandemii dyskonty mogą już niepodzielnie królować na rynku

Hipermarkety systematycznie tracą rynek. Zyskują dyskonty, a pandemia koronawirusa wydaje się wzmacniać ten trend. Dane rynkowe i obserwacje bieżących trendów skłaniają część analityków do stawiania tezy, że za kilkanaście miesięcy odnajdziemy się w rzeczywistości, w której dyskonty będą rządzić nieodwołalnie.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Laura 27.08.2020

  Na gruntach Tesco są miliony. Kiedyś te miejsca super pracowały. Dziś kilka z nich w dalszym ciągu ma olbrzymi potencjał. Ale ludzie z kierowniczych stanowisk przykleili się do stołków, w dodatku nieroby,( jak np. pani ....) nie miały nad sobą kontroli, bo ich przełożona, (pani ...) bardziej się z nią psiapsiółkowała niż była przełożoną. Dziś niektóre z nich już są zwolnione, inne biedactwo od roku na L4. Wstyd i pole dla prokuratora.

 • Zznnn 27.08.2020

  Zachwyt nad wielkimi powierzchniami hipermarketów już dawno minął - bo okazuje się na dużo mniejszej powiechni hali też można umiejętnie ułożyć dużą różnorodność towaru. Zresztą zbyt duża różnorodność w codziennych zakupach często staje się wadą a nie zaletą. Dodatkowo hipermarkety marnują przestrzeń na działy typu RTV/AGD gdzie znów różnorodność jest bardzo uboga.
  I jeszcze - sądzę, że Netto będzie bardzo groźnym graczem.
  Ciekawe co na to Aldi?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także