04.02.2022/20:14

Czy Intermarche znalazło pomysł na obejście zakazu handlu w niedziele? Supermarket zmienił się w dworzec autobusowy

Na supermarkecie sieci Intermarche w Cieszynie zamontowano napis "Dworzec autobusowy". Sklep działa w miejscu, w który była kiedyś baza nieistniejącego już cieszyńskiego PKS, a tuż obok jest przystanek miejskiego autobusu. Czy to pomysł przedsiębiorcy na ominięcie „uszczelnionego” zakazu handlu w niedziele, który obowiązuje od 1 lutego br.?

Dziennikarze lokalnego serwisu gazeta.pl zapytali przedstawicieli Grupy Muszkieterów, do której należy sklepy Intermarche, czy nowy szyld, który pojawił się na sklepie oznacza, że placówka czynna będzie także w niehandlowe niedziele. Operator zapewnił, że wyjaśni sprawę i przekaże informację redakcji.

Katarzyna Koczwara, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Cieszyn, powiedziała dziennikarzom, że w sprawie „dworca" nikt się z urzędem nie kontaktował.

W informacji dotyczącej godzin otwarcia sklepu jest – przynajmniej na teraz - mowa tylko o handlowych niedzielach, w tym roku będzie jeszcze sześć takich dni.

Nawet po nowelizacji ustawy istnieje wiele wyjątków od zakazu handlu w niedziele. Zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach handlowych na dworcach, które zajmują się bezpośrednią obsługą podróżnych. Warto podkreślić, że sama Biedronka ma kilka takich placówek, m.in. dwie w samej Warszawie.

Przypomnimy, że od 1 lutego br. obowiązuje znowelizowana ustawa ograniczająca działalność sklepów w niedziele, którą omijano przez ostatnie lata korzystając z triku na placówkę pocztową.

 

Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • Nickt 08.02.2022

  Za POstkomuchów nie byłoby już wprowadzać jakiegokolwiek ładu ani niedzieli handlowych tym bardziej bo 2 mln obywateli żyło na granicy ubóstwa, w tym blisko milion dzieci, a 6 mln wyjechało z Polski w ciągu zaledwie 8 lat. Takie to były wspaniałe rządy rudego i jego bandy łysego. Ale niektórym było jak w niebie, kradło się dużo i piło, by lepiej się żyło, ale się skończyło.

 • Nickt 08.02.2022

  Jak się wprowadza durne prawo takie jak Polski Nieład, zakaz handlu w niedzielę, Izba Dyscyplinarna Sadu to nic dziwnego, że to nie funkcjonuje. Wiecie, że pis chce zrezygnować z 270 miliardów złotych z Unii ? OK, pisowców jest 45 tysięcy. Niech każdy da po 6 milionów PLN i kwita. Na biednych nie trafiło. Stać ich przecież, nakradli się przez ostatnie 7 lat.

 • Ksawery 07.02.2022

  @Sakura: "normalni ludzie jak za PO"...hahaha!
  Główka wyprana przez wyborczą i TVN.
  I żeby było jasne - PIS to takie samo zło jak PO. Ale proszę przestań z ta agitką.
  @Tomek masz racje najlepiej nadaje TVN24- całą dobę i tylko prawdę hahaha!

 • Sakura 07.02.2022

  Pis który w sposób oszukańczy zdobył władzę (Pegasus i nie tylko) powinien być jak najszybciej zdelegalizowany bo to partia komunistyczna dążąca do dyktatury. Posługuje się oszustwami, kłamstwem i zakłamaną propagandą. Złe prawo pisowskie - polski wał, zakaz handlu w niedzielę, pisowskie sądy - to wszystko powinno być skasowane. Do władzy powinni dojść normalni ludzie, jak za PO a mafia powinna być usunięta.

 • Leo 07.02.2022

  Przypominam, że na dworcach jest zakaz sprzedaży alkoholu, może warto się temu przyjrzeć ;) a co do tych klientów chcą powrotu handlu w niedziele, śmiało mogą otworzyć swój sklep i dymać. W Holandii nie było opcji kupić czwgokolwiek w niedziele, nawet na stacjach benzynowych. Wtedy za paliwo płaciło się przy dystrybutorze i nikt na stacji nie przesiadywał

 • Adek 06.02.2022

  Zakaz handlu w niedzielę do likwidacji !

 • ssss 06.02.2022

  @Jacek
  nie oglądam pisowskich programów
  A co do zakazu handlu w niedziele to jak widać zdecydowana większość konsumentów chce powrotu niedzieli handlowych, więc najlepiej to przywrócić

 • Nickt 06.02.2022

  A gdyby tak zrobić szalet miejski? Można? Można.

 • inga 05.02.2022

  pozbawić koncesji na sprzedaż alkoholu w trybie natychmiastowym takiego cwaniaka bez mozliwosci odzyskania

 • polak 05.02.2022

  ciekawe kiedy zaczną sprzedawać bilety na autobusy

 • Ada 05.02.2022

  Brawo! Walka z ludźmi żyjącymi w "starym systemie" :)

 • Tomek 05.02.2022

  Nic co nadaje TVPiS nie jest warte uwagi. Każda franczyza działa podobnie.

 • ktos 05.02.2022

  zly ruch bo tym samym wiaze sie to z utrata koncesja na alkohol
  galeria metropolia gdansk byla dworcem kolejowym nawet kasy biletowe postawili i zrezygnowali bo sklepy i restauracje alkoholu nie mogly sprzedawac

 • Jacek 05.02.2022

  Polecam obejrzeć sobie program Magazyn śledczy Anity Gargas z dnia 27.01.2022 o waszej działalności noszącej znamiona układu przestępczego nic nie warte Intermarche

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także