29.10.2019/12:45

Czy już pora skrócić tydzień pracy w Polsce? Partia Razem złoży projekt ustawy

Nowo wybrana posłanka partii Razem, Magdalena Biejat, zapowiedziała, że ugrupowanie wkrótce złoży projekt ustawy w tej sprawie.

W styczniu skrócenie tygodnia pracy do 35 godzin zapowiadał Adrian Zandberg. Po wyborach chęć złożenia projektu takiej ustawy potwierdziła także Magdalena Biejat w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Konkretna data jest nieznana, ale Biejat zapowiedziała, że będzie to jeden z pierwszych projektów Razem. - Chcemy, by zaczęto mówić o realnych problemach realnych ludzi i by dla każdego było miejsce w tym kraju - stwierdziła w rozmowie z „Rz”.

Według danych Eurostatu, najkrócej pracują Duńczycy, bo 38,5 godz. tygodniowo. Przeciętny Polak w pracy spędza w tym czasie 41,8 godz. Liderami „pracowitości” są Grecy, którzy w pracy spędzają aż 44,4 godz. tygodniowo.  

Oznacza to, że 35-godzinny tydzień pracy byłby prawdziwą rewolucją na naszym rynku pracy, ale także w skali Europy. Dostosowując się do nowych przepisów, pracowalibyśmy najkrócej w całej UE.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.