13.04.2020/10:14

Czy płyn do płukania jamy ustnej zapobiega koronawirusowi? Sieć Netto bierze udział w badaniach

Salling Group, właściciel sieci Netto, przekaże 5 milionów duńskich koron naukowcom z czterech szpitali w regionie stołecznym Danii. Darowizna ma pomóc ustalić, czy płyn do płukania jamy ustnej może chronić przed zakażeniem koronawirusem. W badaniach udział wezmą także pracownicy sieci Netto.

Zasłonięte usta i nosy stały się częścią krajobrazu większości miast podczas pandemii koronawirusa. Jednak nie tylko zakrywanie ust, ale np. używanie płynu do ich płukania może pomóc zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Duńskie władze zalecają stosowanie płynu do płukania jamy ustnej pracownikom służb medycznych w kontaktach z zarażonymi osobami. Ale poza systemem opieki zdrowotnej nie zaleca się płukania jamy ustnej. Według jednego z badaczy, dr. Henning Bundgaard z Kliniki Medycyny Kardiologicznej w Rigshospitalet, badanie może wnieść znaczącą wiedzę na temat potencjalnego zastosowania płynów do płukania jamy ustnej w rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

- Jeśli to badanie wykaże, że tak prosty i tani środek, jak stosowanie płynu do płukania jamy ustnej, zmniejsza liczbę infekcji COVID-19, może to uratować życie wielu osób i odciążyć opiekę zdrowotną. Oczywiście dotyczy to zarówno Danii, jak i innych krajów- tłumaczy Henning Bundgaard.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.