21.02.2021/19:40

Czy Polska w ślad za innymi krajami wprowadzi obowiązek noszenia maseczek FFP2?

W niektórych krajach Europy zaostrzono już regulacje dotyczące zasłaniania nosa i ust. Jak donosi serwis medonet.pl, np. w Austrii i Bawarii w sklepach trzeba już nosić maskę typu FFP2.

Z kolei, w Czechach od północy z poniedziałku na wtorek - z 22 na 23 lutego - w środkach komunikacji publicznej i w innych miejscach, w których spotyka się więcej osób trzeba będzie nosić maseczkę typu FFP2, KN95 lub maskę wykonaną z nanowłókien. 

We Francji, w której zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe w zamkniętej i otwartej przestrzeni publicznej, władze zalecają, by używać do tego celu maseczek medycznych.

W Polsce na razie nie jest to tak restrykcyjne. Niemniej jednak temat obowiązku noszenia specjalistycznych maseczek został poruszony w ostatnich dniach. 

M.in. prof. Andrzej Horban zapytany w TVN24, czy minister zdrowia wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych, wyraził nadzieję, że tak.

Jego zdaniem chodzi o to, żeby używać odpowiednich masek, chcociażby tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem.  
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Qaro2 23.02.2021

    Do free żałosne jak potem umieracie to wyjecie jak to chcecie żyć

  • free 23.02.2021

    może jeszcze oczy zasłonić, nie tylko usta i nos, będziecie musieli słuchać tzw. rządu w ciemno, a tak a propos tej strasznej kolejnej fali..nie znam nikogo, kto by chorował, nie mówiąc już o śmierci, ani znajomi nie znają nikogo, tak faktycznie to ta zaraza jest chyba tylko w stolicy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także