12.01.2020/08:51

Czy polskiej gospodarce zagraża stagflacja?


Prof. Jerzy Hausner, prof. Marek Belka, Janusz Jankowiak z Polskiej Rady Biznesu czy Andrzej Faliński z Forum Dialogu Gospodarczego - przybywa ekspertów obawiających się krążącego nad Polską widma stagflacji, czyli nienaturalnego stanu gospodarki, w którym szybko rosnącym cenom towarzyszy niewielki wzrost PKB. Taki czarny scenariusz byłby dla naszego kraju niezwykle niebezpieczny. Uspokajające głosy płyną za to ze strony obecnego szefa Narodowego Banku Polskiego prof. Adama Glapińskiego - pisze businessinsider.com.pl. 

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Bakbar 29.01.2020

    A dlaczego wzrost cen miałby spowolnić skoro zaplecze wygląda tak, że rosną koszty pracy rosną koszty mediów rolnictwo boryka się z kolejnymi latami z suszą na to afrykański pomor świń i ptasia grypa i inne bardzo kosztotworcze regulacje UE i Państwa, energia z węgla oraz ropa z roku na rok wyżej i wyżej itp itd warunki do prowadzenia biznesu są bardzo trudne co przekłada się na topniejace marze a te na cenniki proste

  • Idonotbelieve 13.01.2020

    My to już mamy super stagflację. Gospodarka ostro hamuje a ceny szaleją., kto wierzy we wzrost cen o 3,4%. Pewnie jest znacznie większy, GUS to przecież instytucja kontrolowana w 100% przez pis a ta organizacja specjalizuje się w manipulacjach faktami i danymi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.