01.08.2020/09:44

Ekspert GIS: Sklepy powinny płacić za zakażonych koronawirusem klientów!

Wirusolog i doradca Głównego Inspektora Sanitarnego prof. Włodzimierz Gut w rozmowie z RMF FM uważa, że sklepy powinny ponosić odpowiedzialność za to, że klienci mogą zakazić się wirusem właśnie w ich obrębie. - Zastanawiam się, czy sklep nie powinien odpowiadać w przypadku COVID-19, wręcz finansowo - mówił w piątek ekspert.

Zdaniem wirusologa, sklep być może powinien odpowiadać finansowo w przypadku, gdy zostanie udowodnione, że powstało w nim ognisko wirusa. Oznacza to bowiem - jak twierdzi prof. Włodzimierz Gut - że istnieje duże prawdopodobieństwo niedopełnienia pewnych ustalonych zasad. Warto przypomnieć, że w sklepach obowiązuje naakaz noszenia maseczek, dezynfekcji rąk, częto też noszenia jednorazowych rękawiczek. Jednak wielu klientów ten nakaz ignoruje. Co wicej, zdarza się, że ignorują go także sprzedawcy. Wiceminister zdrowia straszył już sklepy zamykaniem, a GIS tłumaczył sprzedawcom, że mogą wypraszać ze sklepu osoby, które nie stosują się do zaleceń. Jednak w obliczu rekordowej liczby zakażeń koronawirusem ekspert GIS idzie w zaleceniach dalej.

Jego zdaniem właściciel sklepu powinien "utrzymać na kwarantannie osoby, z którymi zetknął się pacjent zakażony w jego sklepie". Zdaniem eksperta na tych samych zasadach powinni odpowiadać za zakażonych gości nowożeńcy, na których weselu powstało ognisko koronawirusa. Mieliby oni pokrywać koszty kwarantanny i leczenia. 

Jak twierdzi profesor Gut, uspokoiliśmy się, że jest tak dobrze, jak nie jest. Uważa on, że komunikaty trzeba analizować, a jeżeli mówimy, że sytuację mamy dobrą, oznacza, że ona nie jest idealna, tylko że jest dobra w skali Europy.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • zzz 04.08.2020

  A może Pan Profesor winien zapłacić za kwarantannę Polaków z powodu złych wytycznych wydawanych w związku z Covidem. Żałosne, że mamy takich ekspertów.

 • JA 03.08.2020

  MOŻE CHINY POWINNY ZAPŁACIĆ KAŻDEMU CHOREMU NA WIRUSA ORAZ KAŻDEJ RODZINIE W KTÓREJ ZMARŁ KTOŚ NA WIRUSA

 • JA 03.08.2020

  "Jednak wielu klientów ten nakaz ignoruje. Co wicej, zdarza się, że ignorują go także sprzedawcy." JAK SPRZEDAWCA MA ZMUSIĆ KLIENTA DO NOSZENIA MASKI.

 • fryc 03.08.2020

  ludzie o takim pokręconym rozumowaniu są ekspertami,doradcami itp.

 • Bobek 01.08.2020

  Kościół też zapłaci jak na mszy ktoś załapie wirusa?

 • KromA 01.08.2020

  😀😃😄😁😆😅😂🤣
  to mnie pan rozbawił
  😀😃😄😁😆😅😂🤣

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także