28.12.2017/14:02

Czy właściciel sklepu może skontrolować pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim?

Choć większość zwolnień lekarskich wykorzystywana jest na powrót do zdrowia, nie brak przypadków, gdy tzw. L4 służy unikaniu pracy, wyjazdowi na wakacje, a nawet pracy zarobkowej w innym miejscu. Aby zminimalizować ryzyko nadużyć, pracodawca może skontrolować sam lub za pośrednictwem zewnętrznej firmy, czy pracownik na zwolnieniu faktycznie choruje.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • garb 29.12.2017

  Tak wszystkie przepisy dostosujmy przeciw pracownikom. Żeby była równość stron wobec prawa. Należny wprowadzić możliwość kontroli przez pracowników jaka to procentowo wielkość dochodów. Pracodawca przeznacza na wynagrodzenie dla swoich niewolników.

 • gija8888 29.12.2017

  zwolnienia lekarskie są nagminne, pracownicy bez przeszkód otrzymują je od lekarzy,
  jeśli jest to zasadne to nie mam nic przeciwko temu, bo się należy,
  jestem natomiast za tym aby pierwsze 34dni płaciło państwo a nie pracodawca, 90% zwolnień jest właśnie dla tego okresu, dla nas pracodawców jest to ogromne obciążenie, wtedy państwo weźmie się za kontrolę lekarzy i pracowników którzy wykorzystują zwolnienia niezgodnie z ich przeznaczeniem, zobaczymy wtedy ile lekarzy "poleci" za nadużywanie swoich kompetencji,

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.