09.10.2020/10:00

Czy wrócą limity osób w sklepach?

Lawinowo rosnąca liczba zakażeń koronawirusem – w ciągu ostatniej doby wykryto 4739 nowych przypadków – sprawia, że rozważane jest wprowadzenie limitu dotyczącego liczby osób w niektórych przestrzeniach. 

O takiej możliwości powiedział dziś w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Müller. Z wypowiedzi rzecznika rządu można wnioskować, że chodzi m.in. o sklepy, choć taka deklaracja wprost nie padła. Piotr Müller podkreślił natomiast, że rząd, rozważa rozwiązania, które mogą ograniczyć transmisję wirusa, ale zarazem nie uderzają w gospodarkę. „Nie chcemy wprowadzać drugiego lockdownu, nie chcemy ograniczać tak mocno gospodarki, jak to miało miejsce w marcu czy kwietniu, ponieważ chcemy, aby równolegle funkcjonowało społeczeństwo i gospodarka. Te dwie szale, które tutaj są ważone, stale zmieniają swój środek ciężkości” – zaznaczył.

Rzecznik rządu wyrazi też przekonanie, że jeśli obostrzenia, które wchodzą w życie w najbliższą sobotę (to m.in. obowiązek zasłanianiu nosa i ust także na otwartej przestrzeni) będą przestrzegane, to w ciągu najbliższych tygodni jest szansa na spowolnienie rozwoju epidemii. Piotr Müller pytany o to, czy można spodziewać się wprowadzenia kolejnych obostrzeń stwierdził, że „decyzje o tym podejmować będzie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a obecnie trwa analiza sytuacji”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także