31.07.2018/08:36

Dalszy ciąg walki o sklepy na lotnisku Chopina

Lagardere Travel Retail chce walczyć z PPL o sklepy na lotnisku Chopina zarówno w sądzie jak i przed Komisją Europejską - pisze Dziennik Gazeta Prawna. Zdaniem firmy mogło dojść do złamania unijnego prawa o konkurencji.

W czerwcu br. upłynęła data ważności umowy na wynajem 15 sklepów na warszawskim lotnisku Chopina. Punkty przejęła Baltona. Zdaniem LTR, nowy operator nie został wyłoniony w drodze przetargu, a w wyniku negocjacji. Jednocześnie według LTR, to właśnie Lagardere złożyło najkorzystniejszą ofertę.

Według PPL korzystniejsze dla lotniska będzie wynajęcie powierzchni firmie Baltona. Po pierwsze LTR miał do tej pory niemal monopol (90 proc.) na sklepy w obrębie portu lotniczego. Ponadto w ostatnich miesiącach, mimo znacznego wzrostu liczby podróżnych, wzrost przychodów w jej sklepach był niewielki, szczególnie w porównaniu do innych operatorów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.