23.07.2019/00:00

Dan Cake Polonia rezygnuje z plastikowych butelek w swoim biurze

Firma Dan Cake Polonia poinformowała, że rezygnuje z używania plastikowych butelek w swoim biurze. Dzięki temu spółka zużyje mniej o około 18 kg plastiku miesięcznie (około 216 kg rocznie). 

Dan Cake jest firmą zaangażowaną w ideę zrównoważonego rozwoju, producent m.in. kieruje się trendem Clean Label, kładąc nacisk na używanie naturalnych składników i aromatów, w tym oleju palmowego pochodzącego z certyfikowanych upraw (RSPO) oraz certyfikowanego kakao (UTZ).

- Dan Cake bardzo poważnie podchodzi do idei zrównoważonego rozwoju. Nieustannie koncentrujemy się na innowacjach, dbając przy tym o środowisko naturalne. Dzięki technologiom przyjaznym środowisku, oszczędnie korzystamy z zasobów naturalnych i źródeł energii, podejmujemy rygorystyczne działania mające na celu redukcję emisji dwutlenku węgla, m.in. używamy energooszczędnego oświetlenia i maszyn produkcyjnych zużywających mniej prądu, stosujemy odzysk ciepła pozwalający na samodzielne ogrzanie naszego zakładu oraz wody. Optymalizujemy również surowce potrzebne do produkcji i odzyskujemy lub utylizujemy odpady. Teraz dołączamy do tego rezygnację z wody butelkowanej w biurach, dzięki czemu zużyjemy rocznie około 216 kg plastiku mniej – powiedziała Małgorzata Chudzik, członek zarządu Dan Cake Polonia. 
Chudzik podkreśliła, że Dan Cake jest jednym z największych pracodawców w powiecie chrzanowskim, dlatego czuje się odpowiedzialna  zarówno za  pracowników jak i otoczenie zakładu. - Zachęcamy też naszych pracowników do tego, żeby zgłaszali swoje pomysły i inicjatywy, dzięki którym będziemy mogli być jeszcze bardziej przyjaźni – dodała.

Dan Cake Polonia jest jednym z czołowych producentów w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce oraz liderem w sektorze pakowanych produktów piekarniczo-cukierniczych w kraju. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.