28.01.2022/12:47

Dane MRiPS: Cudzoziemcy dostają coraz więcej pozwoleń na pracę. W 2021 r. było to pół miliona

Jak wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, w ub.r. wydano ponad pół miliona zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. To o 22 proc. więcej niż w 2020 roku, a względem 2019 roku wzrost wyniósł ponad 13 proc. Ostatnio około 65 proc. ww. decyzji dotyczyło obywateli Ukrainy. Za nimi znaleźli się Białorusini. Co piąte zezwolenie wydane w kraju przypadło na województwo mazowieckie. Natomiast na drugim końcu zestawienia widzimy świętokrzyskie. Jak podkreślają eksperci komentujący wyniki, musimy lepiej podejść do sprawy, bo za 3-4 lata brak rąk do pracy będzie strategicznym problemem naszej gospodarki.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • doomer 28.01.2022

    To nie brak rąk do pracy, to żałosne wynagrodzenia

  • klient 28.01.2022

    Gospodarka powinna być automatyzowana a nie opierać się na taniej sile roboczej... Przyszłość to nowoczesne technologie i roboty. Poza tym jeśli w sklepie na terytorium Polski nie można się porozumieć w języku polskim - urzędowym (a zdarzyło mi się to już nie jeden raz), to znaczy, że firmy mają w nosie polskiego klienta. Poza tym z jakiej niby racji klient ma się uczyć we własnym kraju obcego języka? Po to żeby kupić chleb albo kostkę masła?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także