10.03.2020/10:50

Dariusz Kierski: Koronawirus wygeneruje duży wzrost kosztów w łańcuchu dostaw

W łańcuchu dostaw niektórych rzeczy nie da się zrobić przez telefon. Towar fizycznie musi dotrzeć na miejsce – mówił Dariusz Kierski, ekspert ds. logistyki.

Kierski, pytany o to jak rozprzestrzeniający się wirus wpłynie na światowe łańcuchy dostaw, stwierdził, że może on bardzo mocno zachwiać płynnością wielu firm.

– Jeżeli w jakimś miejscu pojawi się osoba z wirusem, procedury mówią, żeby odizolować pracowników, ale też całe centrum dystrybucji. Ci, którzy mają więcej centrów dystrybucji mogą sobie z tym poradzić, inni mogą mieć problem – powiedział Dariusz Kierski.

Przestrzegał też przed możliwością wystąpienia braków na półkach. – Obecnie wszystkie sieci zanotowały wzrosty sprzedaży, ale za chwilę możemy mieć sytuację odwrotną. Producent będzie miał problem z pozyskaniem surowców, a także dostarczeniem produktów. Ta sytuacja bardzo kosztownie wpłynie na łańcuch dostaw – podsumował.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nick 20.12.2020

    Dzięki Ci za komentarz O Krynico Mądrości

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.