21.09.2020/08:49

Debiut giełdowy Allegro może przetrzeć szlak innym firmom e-commerce

Giełdowe plany Allegro nie mają związku z działaniami konkurencji – przekonuje w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Francois Nuyts, prezes największej polskiej platformy internetowej. Szef Allegro podejrzewa, że po sukcesie IPO spółki wiele innych firm z e-handlu zrobi to samo.

Allegro postawi na logistykę. Priorytetem dla portalu jest szybkość dostaw i atrakcyjna cena przesyłki. - Niektórzy sprzedawcy nie chcą samodzielnie rozwijać i ulepszać systemu dostaw, dlatego możemy to zrobić za nich. To inwestowanie nie tylko w logistykę. Patrzymy na to szerzej. Chodzi o zadowolenie i zaufanie klientów. Jeśli możemy dostarczyć ich zamówienia korzystniej, z większym prawdopodobieństwem powrócą do Allegro, aby kupować częściej – mówi Francois Nuyts.

Szef Allegro potwierdził, że spółka będzie inwestować w magazyny fulfillment centers. Firma ma już własny magazyn w Błoniach pod Warszawą. Jego rozbudowa to element tegorocznych inwestycji. - Zdecydowaliśmy się podnieść nasze możliwości w zakresie logistyki. To nowy projekt, jest jeszcze na wstępnym etapie, ale będziemy go rozwijać jeszcze w tym roku. Na razie zaprosiliśmy wąską grupę sprzedawców do testowania go. To wyzwanie i jednocześnie kolejna innowacja – mówi prezes Allegro.

Sprawna logistyka to jeden z priorytetów. Obecnie ponad 75 proc. zakupów jest dostarczanych w ciągu dwóch dni, a 30 proc. przesyłek trafia do klientów już następnego dnia po zakupie. Według prezesa Allegro ulepszenia w dostawach, jakie wprowadzono w ostatnich latach, to jeden z powodów wzrostu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także