03.08.2016/10:29

Dekada chce konsolidować rynek centrów handlowych

Grupa Dekada w niecałe pięć lat zrealizowała już dziesięć obiektów handlowych typu convenience. Wśród nich są galerie, niewielkie centra handlowe i zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne. W planach spółki oprócz budowy nowych obiektów jest też nabywanie istniejących centrów handlowych.

- Chcemy rozpocząć w Polsce konsolidację rynku centrów handlowych typu convenience, z zamiarem stworzenia sieci dobrze zarządzanych, w miarę jednorodnych funkcjonalnie obiektów. Jesteśmy zdecydowani na rozwój sieci Dekada nie tylko poprzez budowę nowych obiektów, ale też poprzez zakup już istniejących centrów handlowych - mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada.

Zrealizowane przez spółkę obiekty zlokalizowane są w centrach mniejszych miast lub dużych osiedli mieszkaniowych. To właśnie podobnie usytuowane obiekty spółka chce włączyć do swojego portfela, poszerzając tym samym sieć centrów handlowych Dekada.

- Interesują nas zarówno pojedyncze obiekty, jak i pakiety nieruchomości zlokalizowane w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców lub z populacją co najmniej 50 tys. w strefie dojazdu poniżej 15 minut lub osiedla dużych aglomeracji. Najchętniej parterowe budynki powyżej 3 000 mkw. GLA lub nadające się do rozbudowy, aby pomieścić co najmniej kilkunastu najemców z podstawowych branż. W najbliższym czasie chcielibyśmy zakupić kilka takich centrów handlowych - zaznacza Walczak.

Dotychczas spółka Dekada zajmowała się budową i zarządzaniem siecią galerii i centrów handlowych typu convenience. W skład obecnego portfela Grupy wchodzą obiekty handlowe o powierzchni od kilku do kilkunastu tysięcy mkw., usytuowane w prestiżowych lokalizacjach w całej Polsce tj. w Nowym Targu, Myślenicach, Krakowie, Grójcu, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie, Brodnicy, Olsztynie i Malborku. W czerwcu ruszyła budowa kolejnego centrum handlowego Dekada połączonego z dworcem autobusowym w Ciechanowie, a w przygotowaniu są obiekty w Nysie oraz zintegrowane centra komunikacyjno-handlowe, obejmujące nowy dworzec kolejowy, realizowane wspólnie z PKP - w Koninie i Mińsku Mazowieckim.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.