05.09.2017/08:53

Deli2go, Costa Coffee i Starbucks on the go - Shell rozwija koncepty kawowe na stacjach paliw

Koncern Shell na polskich stacjach paliw rozwija kilka ciekawych konceptów kawowych. Deli2go to projekt własny, oferujący kawę nie tylko na wynos, ale także na miejscu w porcelanie. Jednaj firma pracując nad atrakcyjną ofertą, która przyciągnie na stacje większą liczbę klientów rozwija także format kawiarniany we współpracy z operatorami zewnętrznymi - Costa Coffee i Starbucks on the go.

Shell w Polsce ma obecnie ponad 420 stacji. Rola stacji benzynowej w ostatnim czasie bardzo się zmieniła. Jeszcze kilka lat temu było to jedynie miejsce obsługi pojazdów, obecnie natomiast stacje mają być wygodnym przystankiem na trasie, w którym nie tylko zadbamy o swój samochód, ale też zjemy posiłek, np. świeżo przygotowane kanapki, napijemy się dobrej kawy i odpoczniemy przed dalszą podróżą. Shell wychodzi naprzeciw tym potrzebom, dlatego stale rozwija swoją ofertę kaw aby zapewnić klientom jak najszerszy wybór.

- Obecnie na 180 stacjach kierowcy mogą napić się kawy Costa Coffee, w 10 lokalizacjach testujemy ofertę Starbucks on the go. Ponadto, w ponad 20 punktach serwowana jest świeżo parzona kawa Deli2go w filiżankach z prawdziwej porcelany – ta propozycja spotkała się z dużym uznaniem naszych klientów i jest rozwijana Paweł Odrzywołek, dyrektor Działu Stacji Paliw Shell Polska

Mieszanka kawy Deli2go składa się z wyselekcjonowanych ziaren Arabici i Robusty. Składa się ona z 3 starannie dobranych, mocno palonych ziaren, gdzie aż 90 proc. ziaren to Arabica (Arabica Brazylijska, Arabica Ameryka Środkowa i dla podniesienia walorów jakościowych kawy Deli2go w jej skład wchodzi wysokiej jakości Robusta Indyjska (ok 10 proc.), dzięki której nasza kawa uzyskuje piękną i gęstą kremę (piankę).

Kawa Deli2Go posiada Certyfikat UTZ. UTZ jest międzynarodowym programem certyfikacji kawy. Co sygnalizuje że ziarna kawy wyprodukowane zostały w sposób odpowiedzialny tj. w pełnym poszanowaniu ludzi pracujących przy jej produkcji jak również natury.

Oferowana na stacjach Shell w Polsce Costa Coffee to kawa premium parzona ze świeżo mielonych ziaren mieszanki Mocha Italia. Tej samej, którą Costa serwuje w swoich kawiarniach w całej Europie. Costa Express to kawa robiona przez najwyższej jakości maszyny. Klient w ciągu minuty otrzymuje np. najpopularniejsze w Polsce Caffé Latte o temperaturze 67° Celsjusza, a więc kawę gotową do wypicia. Ponadto, do każdej z kaw może wybrać syrop smakowy zgodny z upodobaniami. Wszystkie parametry maszyny monitorowane są online, dzięki czemu sieć Costa na bieżąco kontroluje stan zapasów i sprawność urządzeń. Co 3-4 tygodnie urządzenia kontrolowane są również osobiście – wówczas sprawdzany jest m.in. czas ekstrakcji espresso, temperatura kawy, jakość spieniania mleka czy stopień mielenia ziaren. Na stacjach Shell w ofercie znajduje się siedem rodzajów kaw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.