05.01.2017/09:54

Delicpol na sprzedaż. Fundusz Resource Partners szuka kupca

Produkujący ciastka Delicpol zmieni właściciela. Jak podaje „Puls Biznesu”, jego właściciel, fundusz Resource Partners, w ciągu miesiąca wyjdzie na rynek z ofertą, licząc, że kupiec znajdzie się przed wakacjami.

Resource Partners jest właścicielem Delicpolu od 2012 roku. Na doradcę wybrał firmę William Blair z Londynu, co sugeruje, że kupca poszuka za granicą. Wśród potencjalnych nabywców są wymieniani zachodnioeuropejscy producenci ciastek, tacy jak niemieckie Griesson de Beukelaer, holenderskie Continental Bakeries czy hiszpańska Grupo Siro. Być może zainteresowani Delicpolem znajdą się wśród funduszy inwestycyjnych ("Puls Biznesu" przypomina, że w ub.r. Resource Partners sprzedał produkującą wafle firmę Good Food czeskiemu funduszowi Hartenberg Holding).

Delicpol specjalizuje się w produkcji ciastek marki własnej, głównie tzw. jaffa cakes, czyli biszkoptach z galaretką, na które przypada połowa produkcji zakładu. W 2016 roku przychody firmy wyniosły 250 mln zł, a jej udziały wartościowe na rynku ciastek wynoszą 12 proc.

Ważną częścią biznesu producenta jest eksport, głównie do krajów Unii Europejskiej, który stanowi 35 proc. jego przychodów i odpowiada za połowę zysków Delicpolu. Zdaniem cytowanego przez „Puls Biznesu” Piotra Grauera z KPMG, Delicpol może być atrakcyjny dla inwestorów, bo nie tylko umocnił się na pozycji lidera marek własnych, ale i buduje nowe kategorie o dużym potencjale, takie jak ciastka śniadaniowe czy pierniki.

Czytaj więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.