21.02.2020/11:03

Delko chce przejąć zielonogórskiego dystrybutora spożywczego, firmę Delta

Zarząd spółki Delko poinformował, że podpisano porozumienie dotyczące rozpoczęcia negocjacji, mających na celu nabycie ogółu praw i obowiązków wspólników w zielonogórskiej spółce Delta.

Zgodnie z treścią porozumienia, strony zobowiązane są do prowadzenia rozmów i negocjacji wyłącznie w dobrej wierze, z poszanowaniem praw i interesów każdej ze stron. Negocjacje mają się zakończyć do 31 sierpnia 2020 roku.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Delta to jedna z największych hurtowni spożywczych, działających na terenie województwa lubuskiego. Działalność swoją rozpoczęło w 1993 roku. Stopniowo przez kolejne lata działalności powiększano ofertę, a asortyment ulegał znacznym zmianom.

Firma prowadzi hurtownię cash&carry o powierzchni ok. 16 tys. mkw, zlokalizowaną na Giełdzie Rolno-Towarowej w Zielonej Górze.

Od 2006 r. Delta jest akcjonariuszem PSH Unia.

Spółka Delko powstała w 1995 roku. Jej założycielami byli właściciele kilkunastu hurtowni chemii gospodarczej i kosmetyków z całej Polski. Przez ten czas, Delko zdobyło wiodącą rolę w dystrybucji hurtowej produktów chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów higieny osobistej w tradycyjnym handlu, pozostając jedynym podmiotem oferującym tego typu usługi na terenie całej Polski.

Dystrybucja produktów Delko prowadzona jest za pośrednictwem 13 dystrybutorów – hurtowni zlokalizowanych w różnych regionach kraju. Właściciele tych hurtowni są jednocześnie akcjonariuszami Delko.

Obecnie w skład grupy kapitałowej Delko, poza spółką matką, wchodzi osiem hurtowni: CosmeticsRDT, Delkor, Delko ESTA, Delko Otto, Doktor LEKS, Nika, Ama, Frog MS Delko oraz operator programu franczyzowego spółka Blue Stop.

Delko konsekwentnie rozbudowuje struktury detaliczne i dystrybucyjne. W ubiegłym roku spółka kupiła od Bać-Polu sieć Słoneczko, liczącą 24 sklepy własne i blisko 180 franczyzowych, a także zarządzającą ok. 100 sklepami sieć Avita. Na działalność detaliczną Delko składają się także spółki RHS (23 sklepy spożywcze Sedal), Blue Stop (439 placówek detalicznych) i Lavende (trzy drogerie: w Warce, Szydłowcu i Kielcach).

Także w ubiegłym roku Delko objęło 50 proc. udziałów w firmie A&K Hurt-Market. Obecnie finalizowana jest transakcja przejęcia przez Delko hurtowni Waldi. Sprzedaż udziałów ma nastąpić do 31 marca 2020 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.