28.09.2019/13:34

Delko liczy na rekordowy wynik. Dystrybutorowi pomogły przejęcia sieci detalicznych

Notowana na giełdzie firma dystrybucyjna Delko opublikowała wyniki za pierwsze półrocze 2019 r. Spółce udało się zwiększyć przychody do niemal 365,2 mln zł w porównaniu z 321,9 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Delko zwiększyło także zysk netto. W okresie styczeń-czerwiec br. wyniósł on 7,14 mln zł. Rok wcześniej ukształtował się na poziomie 6,87 mln zł. Zauważalnie podskoczył wynik EBITDA, z ok. 11,1 mln zł przed rokiem do 14,9 mln zł.

- Mamy nadzieję, że cały rok zakończy się również dobrym, rekordowym wynikiem - napisał prezes Delko Dariusz Kawecki w liście do akcjonariuszy. W dokumencie podkreślono, że w pierwszym półroczu grupa kupiła spółki detaliczne, "co pozytywnie wpłynęło na sprzedaż i zwiększyło udział sprzedaży detalicznej w obrotach grupy". Przypomnijmy, że Delko nabyło za 3 mln zł od Bać-Polu Słoneczko; kupiło też krakowską Avitę oraz połowę udziałów w A&K Hurt-Market.

- Wyniki finansowe zakupionych spółek, od dnia ich nabycia, są coraz lepsze, jednak ciągle poniżej naszych oczekiwań. W tym półroczu wynik grupy pogorszyły koszty przejęcia i konsolidacji nowych spółek - napisał Kawecki w liście.

Warto podkreślić, że w wynikach Delko nie zostały uwzględnione wyniki spółki A&K Hurt-Market, w której Delko posiada 50 proc. udziałów. Obroty tej firmy w pierwszym półroczu wynosiły ok. 63,5 mln zł.

Na koniec czerwca spółka Megana, która wchodzi w skład Grupy Delko, prowadziła 24 własne sklepy spożywcze. Firma Słoneczko miała 24 sklepy własne i 177 sklepów franczyzowych. Z kolei A&K Hurt-Market miało siedem sklepów własnych.

Na działalność detaliczną Delko składają się także spółki RHS (23 sklepy spożywcze Sedal), Blue Stop (439 placówek detalicznych) i Lavende (trzy drogerie: w Warce, Szydłowcu i Kielcach).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.