27.12.2016/10:41

Delko ma w planach kolejne przejęcia. Rozwinie też sieć Blue Stop

Zarząd firmy Delko planuje kolejne akwizycje. Jak podaje "Parkiet", giełdowa spółka chce przejmować nie tylko krajowe podmioty, ale także firmy z Czech, Słowacji czy Węgier.

Delko planuje także dalszy rozwój sieci franczyzowej Blue Stop. Firma zamierza skupić się na ekspansji drogeryjnej sieci szczególnie na zachodzie i południu Polski, czyli w regionach, w których widoczność sieci jest mniejsza. Obecnie w całej Polsce działa ok. 340 sklepów Blue Stop, w tym najwięcej w woj. mazowieckim (84).

Przypomnijmy, w połowie grudnia Delko poinformowało o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia 24 samoobsługowych sklepów i marketów spożywczych działających pod szyldem Sedal od wieluńskiego RHS. Przejęcie uzależnione jest od otrzymania zgody UOKiK przed 27 kwietnia 2017 r.

Sklepy RHS posiadają powierzchnię sprzedażową od 150 do 800 mkw. Zlokalizowane są w lokalach wynajmowanych i własnych. Lokalizacje znajdują się w miejscowościach liczących od 700 mieszkańców do 60 tys. mieszkańców, w woj. łódzkim, opolskim i wielkopolskim (m.in. w Wieluniu, Sieradzu, Oleśnie, Kępnie, Namysłowie i Bełchatowie). RHS dodatkowo prowadzi hurtownię spożywczą w Wieluniu i posiada siedem nieruchomości własnych.

Skonsolidowane przychody Delko za trzy pierwsze kwartały 2016 r. wyniosły 427,7 mln zł wobec 373,2 mln zł w analogicznym okresie przed rokiem. W okresie styczeń-wrzesień wzrósł także zysk netto spółki - wyniósł 9,5 mln zł, podczas gdy rok temu kształtował się na poziomie 6,9 mln zł.

Przychody przejmowanego RHS w ostatnich trzech latach kształtowały się na poziomie 115-117 mln zł, a EBITDA spółki w latach 2013-2015 wyniosła kolejno: 2,1 mln zł, 3,3 mln zł i 2,5 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.