01.02.2017/12:42

Delko ma zgodę UOKiK na przejęcie sieci Sedal

Spółka Delko SA otrzymała zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką RHS do której należy sieć sklepów Sedal. Tym samym ziścił się warunek zawieszający do warunkowej umowy sprzedaży udziałów w spółce RHS.

Zgodnie z zapisami umowy przejście własności udziałów nastąpi w 6. (szóstym) dniu roboczym od daty decyzji prezesa UOKiK, co oznacza, że Delko SA stanie się właścicielem 100% udziałów w spółce RHS Sp. z o.o. począwszy od dnia 02. lutego 2017 r.

Jak informował na początku grudnia 2016 r. portal wiadomoscihandlowe.pl spółka Delko przejmie 24 samoobsługowe sklepy i markety spożywcze działające pod szyldem Sedal od wieluńskiego RHS. Warunkowa umowa sprzedaży 100 proc. udziałów w RHS, opiewająca na 11 mln zł, podpisana została 12 grudnia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.