11.04.2019/13:22

Delko przejmuje sieć sklepów Słoneczko od Bać-Polu za 3 mln zł

Giełdowy dystrybutor Delko zawarł w czwartek 11 kwietnia przyrzeczoną umowę przejęcia od Bać-Polu 100 proc. udziałów w firmie Słoneczko, która prowadzi 25 własnych sklepów spożywczych oraz współpracuje na zasadzie franczyzy z niemal 350 kolejnymi placówkami.

Cena zakupu to 3 mln zł. Przyrzeczona umowa sprzedaży dotyczy 1,25 mln akcji imiennych uprzywilejowanych (na każdą jedną akcję przypadają dwa głosy na walnym zgromadzeniu) serii A, o wartości nominalnej 1 zł w kapitale zakładowym Słoneczka, wynoszącym 1,25 mln zł.

Delko przejmując Słoneczko stanie się właścicielem 25 sklepów własnych o łącznej powierzchni handlowej 5,36 tys. mkw. Placówki działają na terenie województwa lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.

Jednak Słoneczko, obecne na rynku od 2002 r., współpracuje też - na zasadzie lekkiej franczyzy - z 349 sklepami mieszczącymi się w woj. lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, mazowieckim i podkarpackim.

Obroty spółki Słoneczko w 2018 r. wyniosły 67 mln zł. To mniej niż w 2017 r., kiedy ukształtowały się na poziomie 72,33 mln zł. Firma zatrudnia ok. 220 osób.

- Zakup spółki Słoneczko S.A. jest kolejnym krokiem w kierunku dywersyfikacji biznesu: budowanie segmentu detalicznego w handlu towarami spożywczymi, chemii gospodarczej oraz kosmetyków - podało Delko w komunikacie.

Przypomnijmy, że przedwstępna, warunkowa umowa sprzedaży akcji Słoneczka, podpisana została w minionym roku. Z kolei 11 lutego br., tuż po otrzymaniu przez zarząd Delko decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzielającej zgody na dokonanie koncentracji, Delko wystąpiło do zarządcy masy sanacyjnej Bać-Polu z wezwaniem do zawarcia przyrzeczonych umów sprzedaży 100 proc. akcji spółki Słoneczko i 50 proc. udziałów spółki A&K Hurt-Market.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Franio 12.04.2019

    Sklep na zdjęciu nie jest już dawno w sieci słoneczko !!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.