13.10.2020/12:46

RFC2020: Demografia zmienia Facebooka i jego kierunki biznesowe

Facebook uruchomił w maju br. w Polsce platformę handlową Facebook Shops, adresowaną do przedsiębiorców. O tym, jak korzystają z internetu starsze pokolenia i jak pandemia wpłynęła na poszerzenie grona klientów e-commerce mówiła Agnieszka Kosik, Head of Poland, Facebook Polska, podczas Retail & FMCG Congress Poland & CEE, kongresu organizowanego przez właściciela portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Grono odbiorców sklepów internetowych stale ewoluuje. Facebook czy inne media społecznościowe nie są już domeną młodych. To właśnie sprawia, że biznes stale rośnie.

- Istnieją różnice w dokonaniu zakupów przez różne pokolenia. Zakupy w internecie zmieniła możliwość dokonywania ich przez urządzenia mobilne, z czego korzysta większość kupujących w sieci. Podczas pandemii wiele osób z pokolenia X i baby boomers zaczęło korzystać z internetu - stwierdziła Agnieszka Kosik.

W Polsce w okresie świąt Bożego narodzenia 2019 r. odsetek osób z pokolenia X, kupujących za pomocą urządzeń mobilnych, wzrósł względem 2018 r. dwukrotnie. Teraz, podczas pandemii, ponad 80 proc. osób z pokolenia X i baby boomers deklaruje dokonywanie zakupów przez internet. Osoby, które przyzwyczaiły się do tego w czasie lockdownu, nie zrezygnują z tego.

Przed handlem stoi wyzwanie, aby dostarczyć tym osobom jak najprostszych rozwiązań. Facebook uruchomił w maju 2020 r. Facebook Shops. To rozwiązanie dla osób, które chcą uruchomić sklepy w intuicyjny sposób i wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw. To kierunek, w którym ma rozwijać się Facebook. Na platformach Facebooka jest około 180 mln przedsiębiorstw.

- Facebook Shops to jest kierunek w którym chcemy się rozwijać – podkreśliła Agnieszka Kosik, Head of Poland, Facebook Polska

Partnerzy Retail & FMCG Congress Poland & CEE (wiadomoscihandlowe.pl)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także