15.11.2018/14:15

Detaliści pilnie poszukują dodatkowych rąk do pracy w grudniu

Amazon, Poczta Polska, Carrefour, Lidl… Giganci ruszyli na poszukiwanie pracowników. Kuszą pensjami i atrakcyjnymi benefitami. Mały sklep, jeśli potrzebuje dodatkowych rąk do pracy na święta, musi ruszyć z rekrutacją już wczesną jesienią.

Wyścig o pracownika trwa. – Sezonowe zapotrzebowanie na pracowników wzrasta średnio o 30 proc. W tym czasie organizujemy rekrutacje oraz zachęty w postaci premii, nagród za polecenie kandydatów, dodatkowych bonusów, bonów, bezpłatnego transportu, elastycznego grafiku pracy czy bezpłatnych posiłków. Pracodawcy zabiegają o pracowników, więc i oferowane stawki są atrakcyjne – mówi Agnieszka Żak, kierownik regionu zachodniego w firmie rekrutacyjnej Work Service.

Przedsiębiorstwa działające w sektorze handlowym i logistycznym dostrzegły już, że przyciągną pracownika tylko wtedy, gdy poniosą wyższe koszty. – W zależności od lokalizacji i charakteru pracy stawki wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za godzinę. Przykładowo kurier w sezonie świątecznym może zarobić 18-40 zł za godzinę pracy – opowiada Agnieszka Żak.

W okresie przedświątecznym amerykański gigant z rynku e-commerce, Amazon, zamierza zatrudnić nawet 7500 pracowników w polskich centrach logistycznych pod Poznaniem, Wrocławiem, Szczecinem i w Sosnowcu. Chodzi o wzmocnienie obsługi magazynów w najbardziej gorącym okresie dla e-handlu. Koncern oferuje od 17,50 zł do 18,50 zł brutto za godzinę, dodatkowy bonus w wysokości 1300 zł brutto oraz premię miesięczną do 15 proc.

Rekrutację ogłosiła Poczta Polska, która w tym roku spodziewa się pobicia rekordu obsłużonych przesyłek. Dlatego, jak tłumaczy rzecznik prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek, zatrudnionych zostanie co najmniej tysiąc osób. W zależności od tego, gdzie mieszkają i czy mają prawo jazdy odpowiedniej kategorii, mogą zarobić 15-30 zł brutto za godzinę.

Konieczność zatrudniania nowych pracowników dostrzegają też sieci handlowe. Przykładowo, w okresie przedświątecznym Carrefour będzie potrzebował dodatkowo 400 osób. Firma nie zdradza szczegółowych warunków zatrudnienia, ale robią to agencje pracy. Pracownicy hipermarketów mogą liczyć na stawki od 10,25 zł netto za godzinę pracy.

Ponad 400 ogłoszeń o pracę wystosował także Lidl. Poszukiwane są osoby w całej Polsce – w tym pracownicy sklepów i magazynów. W zależności od miejsca i funkcji (a także od wymiaru pracy – Lidl zatrudnia na podstawie umowy o pracę, ale na różną część etatu) mogą zarobić nawet 3600 zł brutto.

(...)

Cały artykuł do przeczytania w magazynie "Wiadomości Handlowe"

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ggg 15.11.2018

    "Pracownicy hipermarketów mogą liczyć na stawki od 10,25 zł netto za godzinę pracy."

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.