01.12.2017/11:23

Deweloper Biedronek idzie po miliony na nowe projekty

Tower Investments, deweloper parków handlowych i wolnostojących budynków, w których mieszczą się m.in. dyskonty Biedronka, rusza z ofertą akcji. Za 40 mln złotych, które firma chce pozyskać od inwestorów, powstaną nowe inwestycje.

Zapisy na akcje Tower Investment potrwają od 8 do 13 grudnia br. Do inwestorów trafi około 500 tys. papierów, przy czym w transzy detalicznej (przewidzianej dla inwestorów indywidualnych), będzie to 100 tys. udziałów. Jeśli wszystkie akcje zostaną rozdysponowane, firma pozyska około 40 mln złotych brutto.

Znane są już plany firmy co do wykorzystania środków. Zostaną one przeznaczone przede wszystkim na nowe inwestycje. Chodzi o zakup gruntów przeznaczonych pod zabudowę handlową oraz lokalów handlowych.

Większość nowych projektów powstanie w Warszawie. Około 6,4 mln złotych kosztować będzie zakup gruntu przy ul. Płowieckiej. Z emisji akcji na ten cel zostanie wydanych 6,1 mln złotych. W budynku powstanie nowy punkt sieci Burger King.

Tower Investment planuje zakupić lokal i grunt inwestycyjny na Mokotowie. Przy ul. Konstruktorskiej powstanie nowy sklep Biedronka. Na obie transakcje, a także na wybudowanie dyskontu, Tower przeznaczy 31 mln złotych, w tym 13 mln złotych z emisji akcji.

Kolejna inwestycja powstanie na Wawrze. Na zakup gruntu i realizację budynku firma wyda 8 mln złotych. Tower chce również zakupić i zaadaptować lokale handlowe na Bemowie (przy ul. Szeligowskiej) i Woli. Łączny koszt inwestycji to ponad 12 mln złotych. 

Firma chce również rozwinąć działalność w Radomiu. Na zakup i adaptację lokalu wyda około 3 mln złotych. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.