02.07.2018/15:56

Deweloperskie ramię Auchan Holding chce ruszyć z zabudową gruntów przy galeriach. Ruszyły poszukiwania partnerów

Ceetrus Polska (d. Immochan Polska) posiada 200 hektarów gruntów, z których większość jest zlokalizowana w pobliżu funkcjonujących Centrów Handlowych Auchan. Firma planuje sukcesywnie zagospodarowywać te tereny i zaprasza inwestorów do współpracy, także przy poszerzaniu oferty klastrów handlowych.

– Obszarem, który chcemy szczególnie rozwijać jest efektywne zagospodarowywanie posiadanych zasobów ziemi, tzw. land banków. Są to przede wszystkim atrakcyjne tereny inwestycyjne wokół istniejących obiektów handlowych należących do Ceetrus Polska. Rozszerzamy współpracę z partnerami biznesowymi, z którymi będziemy mogli współtworzyć klastry handlowe. W wybranych lokalizacjach planujemy również sprzedaż ziemi i zachęcamy do rozmów wszystkich zainteresowanych taką formą inwestycji – mówi Andre Decroix, dyrektor ds. rozwoju, promocji i konstrukcji w Ceetrus Polska, odpowiedzialny za strategię i działania firmy w nowych obszarach biznesowych.

– Na terenie całego kraju Ceetrus Polska posiada 200 hektarów gruntów. Używając metafory sportowej, jest to obszar równy 280 boiskom do piłki nożnej. Ten pokaźny zasób chcielibyśmy zagospodarować tak, żeby wzbogacić obecną tam ofertę handlową i przyczynić się do ożywienia biznesowego gmin, w których grunty są położone – podkreśla Andre Decroix.

Tereny należące do Ceetrus Polska znajdują się w Żorach, Wrocławiu, Sosnowcu, Częstochowie, Szczecinie i Bielsku-Białej. Mieszczą się na terenie miast lub przy ich granicach, tuż przy zjazdach z obwodnic czy autostrad. Obszary inwestycyjne są wyposażone w niezbędną infrastrukturę.

Za współpracę z inwestorami i zarządzanie bankiem ziemi w dziale Rozwoju, Promocji i Konstrukcji firmy Ceetrus Polska bezpośrednio odpowiadają: Paweł Wudarkiewicz, dyrektor ds. zarządzania gruntami oraz rozwoju, który zajmuje się terenami na południe od autostrady A2, a także Piotr Nestorowicz manager ds. rozwoju, który opiekuje się obszarami na północy kraju.

– Zapraszamy do współpracy inwestorów lokalnych i instytucjonalnych, deweloperów, a także sieci handlowe – również te, które dopiero wchodzą na polski rynek. Nasze zasoby ziemi znajdują się praktycznie na terenie całego kraju, co umożliwia wybranie najbardziej dogodnego położenia dla nowego projektu. Można również skorzystać z efektu skali i zapewnić swojej inwestycji kilka nowych lokalizacji – zachęca Paweł Wudarkiewicz.

Ceetrus Polska zrealizował kilka parków handlowych. W wielu dużych miastach, tuż obok Centrów Handlowych Auchan, funkcjonują obiekty, należące do kluczowych partnerów biznesowych Ceetrus – Leroy Merlin, Decathlon czy Norauto. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.