14.07.2020/09:33

Diageo wyprodukowało whisky Johnnie Walker w papierowej butelce

Koncern Diageo poinformował, że wiosną przyszłego roku wypuści na rynek whisky Johnnie Walker w butelce z papieru, która ma być przyjazna środowisku.

Nietypowa butelka dla whisky opracowana została dla Diageo przez firmę Pulpex, która wcześniej nawiązała już partnerstwo z takimi producentami, jak Unilever czy PepsiCo. Butelki powstawać mają z pulpy drewnianej, która będzie w pełni biodegradowalna.

Choć whisky sprzedawane jest w butelkach, to Diageo wskazuje, że spośród materiałów jakie zużywa do pakowania swoich produktów około 5 proc. stanowi plastik. Firma chce zmniejszyć ten wskaźnik do absolutnego minimum.

Według cytowanych przez BBC danych analityków ING, w samej tylko Europie w 2018 r. do pakowania żywności i napojów firmy zużyły 8,2 mln ton plastiku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • a88 16.07.2020

    Przyjazna środowisku ? To do jakiego pojemnika na śmieci wrzucamy pustą butelkę.. ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.