22.09.2022/10:30

Diamant na Dożynkach Prezydenckich 2022

W dniu 11 września na terenie Pałacu Belwerderskiego odbyły się prestiżowe Dożynki Prezydenckie 2022 – nie mogło zabraknąć na nich polskiego producenta cukru, który był jednym z wystawców podczas wydarzenia.

Znane i oczekiwane Dożynki Prezydenckie 2022 pod patronatem Pary Prezydenckiej to święto plonów, podziękowanie za tegoroczne zbiory i za oddanie polskich rolników. Marka Diamant współpracuje z ponad 8000 plantatorami z całej Polski, przetwarzając ponad 4 mln buraków cukrowych rocznie – polskie rolnictwo jest więc dla niej szczególnie ważne, podobnie jak polskie regiony i ich tradycja, które wspierane są w ramach programu grantowego Dobre Działania.
I one również zostały promowane podczas wydarzenia w Warszawie.

Marka Diamant została zaproszona do udziału jako jedna z nielicznych, prezentując nie tylko ofertę, ale i udowadniając, jak ważna jest dziś polska produkcja żywności. Cukier jest obecny w niemal każdym polskim domu, dlatego dyskusja o jego produkcji jest wyjątkowo potrzebna. Podobnie, jak o zrównoważonym rolnictwie, które jest fundamentem uprawy buraczanej – ciekawostką może być fakt, że jeden hektar uprawy buraków cukrowych monitorowanych przez Diamant pochłania rocznie 36 ton CO2 – tyle, ile wyemituje samochód przejeżdżając 180 tys. km.

Prestiżowe spotkanie w Belwederze, podczas którego zaprezentowała się marka Diamant zbiega się w czasie z akcją Słodkie Łączy z natury, która od września promuje zrównoważoną produkcję, w tym nowe, czyste graficznie opakowania cukrów ze znakiem „Z natury w zgodzie ze środowiskiem”.

Przedstawiciele marki Diamant – z prezesem dr Romanem Kubiakiem na czele – podzielili się z branżą doświadczeniami, ale i mieli okazję na wymianę opinii m.in. z Parą Prezydencką. Nie mogło zabraknąć rozmów m.in. z przedstawicielami Polskiej Grupy Spożywczej, Kołami Gospodyń Wiejskich czy polskimi rolnikami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także