03.01.2020/10:57

Dino uporało się z awarią drukarek fiskalnych. Wszystkie sklepy sieci już działają [TYLKO U NAS]

W piątek wszystkie markety Dino w Polsce zostały otwarte - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Sieć uporała się ze skutkami wczorajszej awarii drukarek fiskalnych.

- W dniu dzisiejszym wszystkie markety Dino są już otwarte i funkcjonują zgodnie z planem - przekazała w piątek w odpowiedzi na nasze czwartkowe pytania Ewa Wojtysiak, specjalistka ds. CSR i komunikacji w Dino Polska.

Nie wiemy jeszcze, w jaki sposób Dino uporało się z awarią, która dotknęła przynajmniej część sklepów sieci - czy drukarki zostały naprawione, czy może zastąpiono je egzemplarzami zapasowymi.

Przypomnijmy, że w czwartek niektóre placówki Dino (sieć nie zdradza, ile dokładnie) stały zamknięte, podobnie jak tysiące innych sklepów, drogerii, restauracji, a nawet kin. To efekt awarii drukarek fiskalnych Delio dostarczanych przez firmę Novitus. W urządzeniach wystąpił "błąd zegara" blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą.

Pracownicy Dino z różnych miast informowali w czwartek w mediach społecznościowych, że poproszono ich o przyjście do pracy na drugą zmianę, a po przyjściu do placówek zajmowali się nie sprzedażą produktów, lecz inwentaryzacją.

Na drzwiach niektórych sklepów sieci pojawiły się informacje o trwającej "aktualizacji oprogramowania drukarek fiskalnych", która spowodowała, że punkty były nieczynne. Niektóre placówki Dino nie działały w czwartek przez cały dzień, inne - według relacji pracowników Dino - wznowiły działalność w czwartek w późnych godzinach popołudniowych.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Tneilk 03.01.2020

    W którym sklepie Dino widziałeś 4 kasy?
    Szacun dla Dino za sprawne działanie.

  • Klient 03.01.2020

    Uporali się hahaha
    Naprawili po jednej z czterech i kolejki kilometrowe A kasa jedna żal tylko pani kasjerki

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.