30.01.2020/07:00

Dla jednych 10 proc., dla innych 100 proc. spłaty. Piotr i Paweł podzielił wierzycieli na grupy [TYLKO U NAS]

Propozycje układowe znajdujących się w restrukturyzacji spółek Piotr i Paweł S.A. oraz Piotr i Paweł Detal zawierają podział wierzycieli na grupy - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Niektórym wierzycielom spółki proponują spłatę 10 proc. wierzytelności głównych, a innym - nawet 100 proc.

Od razu nadmieńmy: podział wierzycieli na kilka grup interesów nie jest czymś niestandardowym. - Proponowany program spłaty wierzytelności jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawa - podkreśla w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Patryk Filipiak, prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, zarządcy sanacyjnego spółek tworzących Piotra i Pawła. - Poziomy spłat wynikają z wielkości zobowiązań. Według zarządcy są to najlepsze wartościowo propozycje, a inne poziomy spłat nie są możliwe do realizacji, stąd nie mogą być pozytywnie zaopiniowane - dodaje Filipiak.

Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl zapoznała się z propozycjami układowymi złożonymi w sądzie pod koniec grudnia przez dwie z trzech spółek, które tworzą sieć supermarketów Piotr i Paweł. Jak już informowaliśmy, głosowanie nad zawarciem układu odbędzie się 21 lutego w Poznaniu.

W przypadku spółki Piotr i Paweł S.A. wyróżniono pięć grup interesu, a w przypadku Piotr i Paweł Detal - sześć kategorii podmiotów.

Spółka Piotr i Paweł S.A. zaproponowała bankom spłatę 40 proc. wierzytelności głównej i 0 proc. wierzytelności ubocznych (odsetki itp.), w przypadku długów wynikających z zawartych przez spółkę umów kredytowych i umów o udostępnienie limitów gwarancyjnych.

W przypadku wierzycieli, którym Piotr i Paweł S.A. zalega z zapłatą maksymalnie 40 tys. zł, spółka gotowa jest do spłaty 100 proc. wierzytelności głównej i 5 proc. wierzytelności ubocznych.

Podmiotom, wobec których Piotr i Paweł S.A. zadłużony jest w przedziale od 40 tys. do 650 tys. zł, zaproponowano spłatę 10 proc. wierzytelności głównej (nie mniej niż 10 tys. zł) i 5 proc. wierzytelności ubocznych.

Z kolei wierzycielom, w przypadku których długi przekraczają 650 tys. zł, spółka Piotr i Paweł S.A. proponuje zapłatę 20 proc. wierzytelności głównej i 5 proc. wierzytelności ubocznych. Elementem propozycji jest także dostarczenie gwarancji bankowej zabezpieczającej zapłatę czynszu o wartości wynikającej z umowy najmu lub dostarczenie zabezpieczenia w postaci kaucji pieniężnej w kwocie odpowiadającej wartości gwarancji.

Odnośnie wierzytelności o zapłatę składek i innych wierzytelności ZUS, propozycja to zaspokojenie całości wierzytelności głównej i wierzytelności ubocznych.

Druga ze spółek, której propozycje układowe widzieliśmy, to Piotr i Paweł Detal. Tym razem w propozycjach wyodrębniono nie pięć, lecz sześć kategorii interesu.

Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • Rozbawiona 18.02.2020

  ZATROSKANY - komuŚ bardzo zaleŻy na złym pijarze ;D hA hA hA

 • spokojny obserwator 18.02.2020

  zawistni nie martwcie się!
  dadza sobie radę !
  hejt krolem internetu!
  chyba że ci którym nie narekę zmiany draza temat !
  ha ha ha !

 • Zatroskany 02.02.2020

  Ta ekipa nie wiele zdziała, oni nie mają żadnego pomysłu na siebie. Kto wybierał tych ludzi...

 • Ola 02.02.2020

  Wczoraj chciałam zrobić zrobić zakupy w moim ulubionym Piotrze i Pawle w Gdańsku niestety był zamknięty. Szkoda.

 • Marketingowiec 31.01.2020

  Niby działają oficjalnie od Października, do tej pory zmienili jeden szyld w Warszawie i kilka sklepów sie zamknęło w takim tempie te 60 sklepów to im zajmie z 10 lat

 • Jakub 31.01.2020

  Gdzie oni chcą te szyldy zmieniać w sklepach które są w Warszawie albo Poznaniu mają po 1200mkw sali sprzedaży i robią 300-500 tys obrotu miesięcznie?Przecież te sklepy nie generuje marzy netto wystarczającej na zapłacenie czynszu u Wynajmującego!!
  W tej chwili piękny sklep na Blue City z ich super koncepcją i strategią robi 50% mniej obrotu na mkw niż Piotr i Paweł w 2016/2017 roku zmiana szyldu i wystroju generalnie nic nie dała klient przyszedł zobaczył i poszedł do Leclerca albo Carffoura gdzie wybór asortymentu jest 4x taki a cenny są minimum kilka procent niższe.

 • Gość 30.01.2020

  Nie tak nie będzie, ale teraz zaczną się zmiany szyldu na Spar i nie którzy pewnie wyjdą z sieci jak ma być podobno poniżej 50 sklepów..

 • Edek 30.01.2020

  Zamieszczone zdjęcia sklepu to nie istniejący już Piotr i Paweł na Glogowskiej w Poznaniu. Nota bene to pierwszy sklep sieci otwarty na początku lat 90 tych. Obecnie tam jest Groszek nalezacy do Eurocashu. Czyżby ta fota miała coś miala znaczyć:..? Że i tak przejmie ich EC, bo nie dadzą radę z tymi ludźmi, bez strategii handlowej i pomysłu na siebie...

 • Dostawca 30.01.2020

  No i kto na tym wygra? Banki i dostawcy koncernowi..reszta się dla PIP nie liczy .Niech się każdy zastanowi czy się na to godzić?Czy PiP płaci wam dziś w terminach?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.