19.08.2022/14:17

Dlaczego warto zawierać polisy ubezpieczeniowe przez Internet?

Ubezpieczenia są dostępne praktycznie wszędzie, ponieważ polisę można zawrzeć nie tylko bezpośrednio w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, ale również u multiagenta, czy nawet w niektórych bankach. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak zawarcie ubezpieczenia online. Dlaczego? Jak wygląda zawarcie polisy przez Internet? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Dlaczego warto zawierać polisy ubezpieczeniowe przez Internet?

Sprzedaż ubezpieczeń w Internecie funkcjonuje od dawna, a kanał ten z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że w wielu przypadkach ubezpieczenie samochodu, czy mieszkania zawierane online jest zwyczajnie tańsze niż w przypadku tej samej polisy kupowanej u agenta stacjonarnego. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że agent otrzymuje prowizję za sprzedaż ubezpieczeń, a co za tym idzie ich koszt może być wyższy. W tym miejscu warto podkreślić, również fakt, że zawierając polisę przez Internet samodzielnie dokonujemy wyboru najkorzystniejszej opcji, a w przypadku stacjonarnych ubezpieczeń to agentowi może zależeć na sprzedaży polisy w danym towarzystwie, ponieważ może ono zapewniać mu wyższą prowizję. Co jeszcze przemawia za zawieraniem polis przez Internet? Przede wszystkim wygoda oraz możliwość porównania ofert w jednym miejscu. Umożliwia to dedykowana porównywarka ubezpieczeń, która pozwala wykonać kalkulację w różnych towarzystwach.

Jak wygląda zawarcie polisy ubezpieczeniowej przez Internet?

Jak już wspomniano proces zawarcia polisy ubezpieczeniowej przez Internet jest bardzo prosty oraz szybki. Wynika to z faktu, że klient zainteresowany ubezpieczeniem samodzielnie wpisuje do porównywarki dane auta, czy nieruchomości, a następnie na ekranie wyświetlają mu się oferty poszczególnych towarzystw. Zaletą w tym przypadku jest możliwość filtrowania ofert nie tylko pod względem ceny, ale również zakresu ubezpieczenia. W efekcie można stworzyć polisę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Samo zawarcie polisy odbywa się z reguły według jednego z dwóch schematów. Pierwszym jest połączenie telefoniczne z doradcą, który potwierdza wpisane dane i wysyła dokumenty na maila, a drugim bezpośrednie zawarcie polisy online poprzez otrzymanie propozycji na maila i dokonanie płatności. W obu przypadkach to właśnie płatność jest potwierdzeniem zawarcia polisy.

Polisa online - wypowiedzenie

W przypadku zawierania ubezpieczeń obowiązkowych online należy pamiętać o wypowiedzeniu poprzedniej polisy, która w innym przypadku wznowi się automatycznie. Sprzedaż internetowa ma to do siebie, że wypowiedzenie poprzedniej polisy zostaje po stronie klienta, który musi samodzielnie zgłosić ten fakt dotychczasowemu ubezpieczycielowi. Warto jednak podkreślić, że nie jest to trudne, ponieważ wypowiedzenie również można przeprowadzić online, co jest możliwe dzięki drodze mailowej lub rejestracji tego faktu w dedykowanym systemie danego ubezpieczyciela.

Podsumowując należy stwierdzić, że za zawieraniem polis ubezpieczeniowych online przemawia możliwość uzyskania tańszej polisy niż przy sprzedaży stacjonarnej. Co więcej, można samodzielnie zadecydować o jej zakresie oraz dopasować go do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.