31.03.2020/11:02

Do polskich organizacji pomocowych trafi 1 mln euro od Amazona

Amazon przekaże 1 mln euro organizacjom wspierającym walkę z COVID-19 w Polsce. Pieniądze mają trafić do Polskiego Czerwonego Krzyża, Fundacji TVN Nie Jesteś Sam, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wybranych organizacji działających lokalnie.

Darowizna Amazon umożliwi sfinansowanie wyposażenia szpitali, w tym m.in. zakup testów, odzieży ochronnej i specjalistycznego sprzętu. Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon powiedziała, że firma jest świadoma negatywnego wpływu pandemii na społeczeństwo. 

Amazon uruchomił również Inicjatywę Rozwoju Diagnostyki Amazon Web Services, która ma na celu wsparcie badań i rozwoju diagnostyki, polegającej na szybkim oraz dokładnym wykrywaniu COVID-19. W ramach tej inicjatywy Amazon przeznaczył 20 milionów dolarów na innowacje i rozwój w obszarach związanych z COVID-19. Dzięki temu lepiej poznamy wirusa, a nowe metody jego wykrywania będą szansą na złagodzenie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych w przyszłości.  

Lepsze rozpoznanie może przyspieszyć leczenie, zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, a z czasem skrócić przebieg epidemii. Program ma na celu wspieranie osób, które pracują nad szybszym wprowadzeniem na rynek dokładniejszych rozwiązań diagnostycznych i promują współpracę między organizacjami zajmującymi się podobnymi problemami – podaje firma.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.