02.01.2017/20:11

Do UOKiK trafiły dwa wnioski Charoen Pokphand Foods ws. inwestycji w Grupę Superdrob

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiły dwa wnioski złożone przez tajlandzki koncern Charoen Pokphand Foods (CPF). Pierwszy wniosek dotyczy pozwolenia na przejęcie przez CPF kontroli nad SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne S.A. z Karczewa (CPF przejmie 33 proc. akcji zwykłych - red.), zaś drugi pozwolenia na utworzenia przez obie firmy wspólnego przedsiębiorcy.

Kliknij i przeczytaj także:

Charoen Pokphand Foods Public Company Limited jest spółką dominującą grupy kapitałowej CPF. Grupa CPF jest konglomeratem rolno-przemysłowym oraz spożywczym z rejonu Azji i Pacyfiku. Prowadzi działalność w zakresie hodowli żywca (trzody chlewnej, brojlerów, niosek i kaczek) oraz hodowli morskiej (krewetek oraz ryb).

Grupa CPF to przedsiębiorstwo zintegrowane pionowo prowadzące działalność polegającą na produkcji paszy dla zwierząt, ich żywieniu oraz hodowli, przetwórstwie mięsa, produkcji lekko przetworzonego mięsa i w pełni przetworzonego mięsa, produktów spożywczych i gotowych posiłków, jak też polegającą na sprzedaży detalicznej mięsa oraz sprzedaży na rzecz branży restauracyjnej.

SuperDrob jest spółką dominującą grupy kapitałowej SuperDrob. Grupa prowadzi działalność głównie w zakresie produkcji i sprzedaży: świeżego mięsa drobiowego, przetworzonego mięsa drobiowego i żywca drobiowego, sprzedaży paszy dla drobiu oraz hodowli i sprzedaży piskląt.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.