02.02.2017/09:34

Dobry początek roku w przemyśle przetwórczym

Krajowy przemysł przetwórczy rozwijał się w styczniu najdynamiczniej od marca 2015 roku. Przedsiębiorstwa z optymizmem patrzą w przyszłość i planują inwestycje w nowe moce – czytamy w Rzeczpospolitej.

Pozytywne dane na temat stanu gospodarki płyną ze styczniowego odczytu PMI, mierzącego koniunkturę w przemyśle na podstawie ankiety wśród menedżerów przedsiębiorstw. Jak podaje Rzeczpospolita, obliczany przez firmę IHS Markit wskaźnik wzrósł do 54,8 pkt, z 54,3 pkt w grudniu – zamiast, jak oczekiwali przeciętnie ekonomiści, lekko spaść.

Każdy odczyt PMI powyżej 50 pkt oznacza, że sytuacja w przetwórstwie przemysłowym poprawiła się w porównaniu z poprzednim miesiącem. Dystans od tej granicy stanowi miarę tempa tej poprawy. W styczniu było ono najwyższe od niemal dwóch lat.

Więcej w Rzeczpospolitej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.