13.08.2020/15:53

Douglas dostrzega potencjał e-sprzedaży

Postęp w biznesie online pomógł sieci perfum Douglas powstrzymać skutki kryzysu koronowego. Grupa planuje zrewidować koncepcję swojego działania, rozwijając internetowy kanał sprzedaży – podaje serwis lebensmittelpraxis.de.

Po stratach na sprzedaży w marcu, kwietniu i maju spowodowanych zamknięciami oddziałów sieci parfumerii w całej Europie, firmie udało się osiągnąć wzrost sprzedaży w czerwcu w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. 

Skonsolidowana sprzedaż w pierwszych dziewięciu miesiącach roku finansowego 2019/2020 wyniosła 2,5 mld euro, o 7,5 proc. poniżej wartości z poprzedniego roku.
Sprzedaż przez internet w trzecim kwartale była o ponad 70 proc. wyższa niż rok wcześniej.

„W Niemczech udział handlu elektronicznego w sprzedaży wynosi obecnie 40 proc. Można przewidzieć, że w Niemczech będziemy bardziej firmą zajmującą się handlem elektronicznym niż stacjonarnym detalistą ”- powiedziała niemieckiej agencji prasowej Tina Müller, dyrektor generalny Douglas. Jak dodała, restrukturyzacja biznesu obejmie również zamykanie oddziałów. „Niemcy będą mniej dotknięte zamknięciami sklepów niż Europa Południowa” – poinformował Tina Müller. 
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także