18.01.2021/08:57

Dowóz leków z apteki do domów seniorów. W Warszawie wystartował pilotaż usługi

Platforma Home Doctor wystartowała z programem "Recepta dla seniora", w ramach którego oferuje m.in. dostarczanie do domu pacjenta leków wypisanych na e-recepcie. Początkowo z rozwiązania skorzystają wyłącznie mieszkańcy Warszawy.

Usługa obejmuje również telefoniczną konsultację z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarzem wybranej specjalizacji. Twórcy rozwiązania zapewniają, że lekarz oddzwoni do pacjenta nawet w 15 minut. Kolejnym elementem usługi jest możliwość uzyskania e-recepty podczas takich konsultacji (na podstawie decyzji lekarza). Wystawione na recepcie leki odbierze w aptece pracownik Home Doctor, a następnie dostarczy je do domu pacjenta.

– W HomeDoctor nie stosujemy żadnych ukrytych kosztów, nie współpracujemy z żadną siecią aptek, leki kupujemy w miejscu wskazanym przez pacjenta, jeśli ma on takie życzenie. Pacjent ma również wpływ na realizację wystawionej recepty, np. na zamienniki leków. Proces zakupu i dostawy leków do domu seniora odbywa się zaledwie w ciągu kilku godzin od zamówienia – podkreśla Szymon Horaczuk, prezes Home Doctor.

Choć usługa na razie dostępna jest dla mieszkańców stolicy Polski, to Home Doctor już zapowiada rozszerzenie dostępności rozwiązania na kolejne miasta.

Usługa ma działać całodobowo, przez siedem dni w tygodniu, również w weekendy i święta. Zamówienie usługi składać będzie można poprzez stronę internetową albo telefonicznie, płacąc za nie przelewem. Z kolei za same leki pacjenci zapłacą w domu, kartą albo gotówką.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także