09.01.2017/10:21

Druga upadłość właściciela CEDC?

Właściciel CEDC, lidera rynku wódki w Polsce składa w USA kolejny wniosek upadłościowy. Zapewnia, że ma porozumienie z wierzycielami – podaje „Puls Biznesu”.

 

W 2013 roku CEDC, notowany na warszawskiej giełdzie producent m.in. Żubrówki, Bolsa i Soplicy złożył w USA wniosek o upadłość. Nowym inwestorem został Roustam Tariko. Teraz spółka, funkcjonująca pod nazwą Roust, znów złożyła wniosek o upadłość. „Zamknięcie transakcji zredukuje zadłużenie spółki i zapewni jej płynność, co pozwoli na bardziej efektywną realizację strategii i wykorzystanie szans na wzrost na globalnym rynku. Zagwarantuje też spółce dobrą pozycję do przeprowadzenia oferty publicznej w ciągu dwóch-trzech lat” – podaje firma w komunikacie. Jednak sprzeciw wobec przedstawionego przez Roust  planu zgłosiła m.in. amerykańska skarbówka, zdaniem której spółka działa zbyt szybko i nie dała czasu odpowiednim organom na analizę dokumentów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.