08.10.2018/09:40

DS Smith będzie produkował opakowania w Bełchatowie

Wchodząca w skład międzynarodowego koncernu firma DS Smith wybuduje fabrykę w bełchatowskiej strefie przemysłowej. Ma ona ruszyć w 2020 roku.

Inwestycja powstanie przy ul. Czaplinieckiej, na działce o powierzchni 12,5 ha, za którą DS. Smith zapłacił 3,8 mln zł. Szacowana wartość całej inwestycji to 250 mln zł. Firma będzie produkować w Bełchatowie przede wszystkim opakowania z tektury falistej, przeznaczone do produktów szybko zbywalnych oraz spersonalizowane opakowania ochronne.

Producent będzie potrzebował sporej ilości pracowników. W samej fabryce zatrudnionych zostanie ok. 200 osób a kolejna setka znajdzie zatrudnienie w firmach współpracujących, czyli transportowych, ochroniarskich czy sprzątających. – Zdecydowana większość pracowników rekrutowana będzie w Bełchatowie. Będziemy poszukiwać zarówno do pracy w biurze, jak i produkcji. Co ważne, nie oczekujemy doświadczenia w pracy przy opakowaniach tekturowych. Mamy dobrze rozwinięty system szkoleń, więc nie będziemy wymagać specjalistycznej wiedzy – wyjaśnia Krzysztof Sadowski, prezes DS Smith Polska.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Halo 13.03.2021

    Najgorszy płatnik w branży. Marne pensje, marna organizacja. Typowy obóz pracy. Brawo belchatow

  • Halo 13.03.2021

    Najgorszy płatnik w branży. Marne pensje, marna organizacja. Typowy obóz pracy. Brawo belchatow

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.