04.01.2019/13:53

Duńska grupa Nets przymierza się do przejęcia platformy Przelewy24

Należąca do duńskiej grupy Nets spółka Dotcard, właściciel platform Dotpay i eCard, jest zainteresowana przejęciem platformy płatniczej Przelewy24. Firma prowadzi już negocjacje na zasadach wyłączności. W wyniku przejęcia połączyłyby się firmy z 2. i 3. pozycją na rynku – dowiedział się nieoficjalnie Puls Biznesu.

Według anonimowego źródła Pulsu Biznesu, duńska grupa Nets prowadzi negocjacje na wyłaczność w sprawie przejęcia platformy Przelewy24. Komentarza w tej sprawie odmówił serwisowi Jacek Kinecki, dyrektor sprzedaży i marketingu w Przelewach24. Informacji nie potwierdził także Søren Winge, rzecznik prasowy Nets.

Informator Pulsu Biznesu ocenia, że wycena serwisu Przelewy24, ustalona na poziomie 20-krotności zysku EBITDA, mogłaby wynieść ok. 1 mld zł.

Operatorem serwisu Przelewy24 jest poznańska spółka PayPro, wchodząca w skład grupy Dialcom24, do której należy m.in. internetowy kantor Walutomat.pl i elektroniczny portfel YetiPay.

Nets to jeden z największych operatorów płatności w Europie. Przy okazji ubiegłorocznego przejęcia spółki Dotcard firma informowała o planach dalszej ekspansji w Polsce i Europie, także dzięki konsolidacji.

Czytaj więcej na stronie pb.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.