11.02.2016/14:28

Duża manifestacja handlowców w Warszawie - zobacz zdjęcia!

Handlowcy z całej Polski protestowali w czwartek, 11 lutego w Warszawie przeciwko pomysłom opodatkowania systemów franczyzowych. Trasa demonstracji wiodła od Hali Towar pod Sejm.

Kilka tysięcy handlowców protestowało w stolicy przed budynkiem Sejmu, domagając się zmian w projekcie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej - ochrony polskiego handlu i sieci franczyzowych.

Uczestnicy pikiety wznosili hasła, w których zarzucali rządzącym, że wprowadzając podatek od sprzedaży detalicznej chcą zniszczyć polski handel.

Do protestujących przed Sejmem przedstawicieli branży handlowej wyszli politycy Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, partii .Nowoczesna, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów uspokajał protestujących, zapewniając, że w nowym, poprawionym projekcie ustawy znajdzie się m.in. nowa definicja franczyzy, która ochroni polski handel i miejsca pracy.

Galeria zdjęć z protestów środowisk handlowych przed budynkiem Sejmu RP:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.