10.02.2017/09:20

Duże zmiany w zarządzie Maxima Grupe. Firma ma nowego CEO i przewodniczącego zarządu

Litewski dystrybutor Maxima Grupe, która zarządza sieciami handlowymi na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii ma nowy zarząd. Alvydas Šustikas postanowił opuścić Maxima Grupe. Robertas Čipkus, dotychczasowy dyrektor finansowy, został mianowany CEO Grupy i wszedł do zarządu centrali spółki.

Petras Jašinskas, pełniący dotychczas funkcję członka zarządu Maxima Grupe został wybrany na przewodniczącego zarządu. Dyrektor prawny Eugenijus Filonovas został powołany do zarządu Maxima Grupe.

Raimonda Kižienė, przewodnicząca zarządu Vilniaus Prekyba podziękowała Alvydasowi Šustikasowi za jego wkład w rozwój grupy i rozpoczęcie nowego etapu transformacji Maxima Grupe.

W grudniu ubiegłego roku w grupie rozpoczął się proces zmian w sposobie zarządzania spółkami wchodzącymi w skład Maxima Grupe. Celem transformacji jest zwiększenie sprawności spółek zależnych, m.in. poprzez zwiększenie samodzielności i decyzyjności w poszczególnych spółkach działających na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii.

Kliknij i przeczytaj także:

Iwona Stolarska przejmuje zarządzanie siecią Aldik Nova należącą do Grupy Maxima

Litewski operator Maxima Grupe zarządza sieciami handlowymi na Litwie, Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii. W naszym kraju operator zarządza, m.in.: siecią 30 supermarketów Aldik Nova.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.